Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Centrala NFZ znowu dyskryminuje Podlasie.

Pismo do ministra zdrowia z wnioskiem o odwołanie szefa NFZ wyślą dziś przedstawiciele Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia. Środowiska medyczne protestują w ten sposób przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy z nadwyżek. Z 220 milionów złotych centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przyznała naszemu regionowi 6 milionów 600 tysięcy. To jedna z najmniejszych kwot przyznana na poszczególne województwa. Dla porównania warmińsko - mazurskie dostało 7 milionów 700 tysięcy , a lubelskie ponad 12 i pół miliona złotych.


Podobnie było w czerwcu kiedy ze 170 milionów na Podlasie trafiło jedynie ponad 4 i pół miliona złotych. Wystosowano wówczas protest do ministra zdrowia pod którym podpisało się 25 tys. mieszkańców naszego regionu. Mimo obietnic wiceministra zdrowia nie przyniosło to żadnego efektu - mówi Eugeniusz Muszyc przewodniczący Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia. Środki dla oddziałów wojewódzkich pochodzą z większego niż zakładano w tegorocznym planie finansowym przychodu składek na ubezpieczenie zdrowotne.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę