Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Nowy most na Pisie remontowany

Od 8 do 10 tygodni potrwa wzmacnianie nowo wybudowanego mostu na Pisie w Morgownikach. Przeprawa jest zamknięta od połowy 2006 roku, bo stary drewniany most groził zawaleniem i koniecznym stała się budowa nowego mostu. Zgodnie z zapowiedziami właściciela, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, nowa przeprawa, przynajmniej dla ruchu lokalnego, miała zostać otwarta przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Niestety wybudowana w miejsce drewnianego mostu żelbetonowa konstrukcja nie wytrzymała prób obciążeniowych. Eksperci uznali, że konieczne jest wzmocnienie konstrukcji stalowej zbyt słabego przęsła.

Prace przy  tym właśnie się rozpoczęły. Mają zostać wykonane do końca czerwca. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca mostu ma czas na oddanie obiektu do końca lipca i termin ten ma zostać dotrzymany.
Szybkiego otwarcia przeprawy żądają mieszkańcy okolic Nowogrodu. Po zamknięciu mostu wielu z nich, aby dojechać  do miasta, czy do własnych pól musi korzystać z kilkudziesięciokilometrowego objazdu.
Most zabezpiecza przeprawę przez Pisę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 648 prowadzącej z Miastkowa przez Nowogród – Morgowniki – Korzeniste do Stawisk.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę