Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Coraz bliżej strajku w łomżyńskim pogotowiu

Kolejne rozmowy między związkowcami, a dyrekcją łomżyńskiego pogotowia zakończyły się bez porozumienia. Już w czwartek mają zapaść decyzję o ewentualnym rozpoczęciu akcji strajkowej. Dzisiaj w rozmowach brał udział min. wiceprzewodniczący Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność, Waldemar Dubiński. Obecność związkowców z centrali nie pomogła w negocjacjach.

Po kilku godzinach rozmowy zakończyły się spisaniem protokołu rozbieżności - mówi Zbigniew Kołakowski z łomżyńskiego pogotowia. Związkowcy chcą 40 procentowej podwyżki wynagrodzeń, czyli podobnej, jaką otrzymali pracujący w pogotowiu lekarze, płatnych urlopów szkoleniowych i rozwiązania problemu odzieży roboczej.

Zastępca dyrektora łomżyńskiego pogotowia, Jerzy Cwalina na te żądania odpowiada krótko - placówki na to nie stać i oferuje 10 procentowe podwyżki.

Związkowcy spotkają się jeszcze z dyrekcją pogotowia w czwartek. Wtedy też podejmą decyzję o tym kiedy i w jakiej formie mogą rozpocząć protest. Popiera go większość pracowników pogotowia, także tych, którzy pracują w filiach w Grajewie, Kolnie, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem i Ciechanowcu. Jak podkreślają związkowcy wybiorą taką formę strajku, która nie będzie zagrażała zdrowiu i życiu pacjentów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę