Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

O utrzymanie w II lidze

Na stadionie i w hali będą w sobotę wałczyć łomżyńscy drugoligowcy. Zarówno w przypadku piłkarzy ŁKS-u Browar Łomża jak i siatkarek UKS „Jedynka” Łomża cel jest taki sam – utrzymać się w lidze. Teoretycznie w gorszej sytuacji są siatkarki, które w sobotę powalczą o zachowanie szans na utrzymanie się, a piłkarze ŁKS-u choć dziś są na pozycji spadkowej to do końca rundy mają jeszcze 11 spotkań.

ŁKS Browar Łomża w sobotę zmierzy się z Motorem Lublin. To podobnie jak ŁKS - zespół z dołów tabeli. Piłkarze z Lublina w przeciwieństwie do ŁKS-u są jednak nad kreską. Zajmują 13 miejsce w tabeli (ŁKS - 17), i mają o 7 punktów więcej niż my. Niemniej na tym poziomie rozgrywek Motor Lublin jest jednym z nielicznych - jak się wydaje - w zasięgu możliwości podopiecznych Witolda Mroziewskiego. Poza tym jesienią w starci obu drużyn łomżanie, dzięki dwóm golom Damiana Świerblewskiego,  byli lepsi i wygrali je 2 : 1.       
ŁKS Browar Łomża – Motor Lublin sobota, 5 kwietnia, 15:00, stadion przy ul. Zjazd w Łomży.   

Gorzej wygląda sytuacja walczących o utrzymanie w II lidze zawodniczek UKS „Jedynki” Łomżanki. W miniony weekend przegrały one dwa razy (0 : 3 i 0 : 3) z ŁKS-em Łódź. Przypomnijmy, że w rozgrywkach play-off rywalizacja toczy się do trzech wygranych. W sobotę podopieczne Mirosława Skawskiego będą walczyły, aby rywalizacja dalej się ciągnęła. W przypadku zwycięstwa kolejne spotkanie planowane jest na niedzielę. Problem jednak w tym, że trener UKS „Jedynka” Łomża nie będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodniczek.  Patrycji Karpińskiej, Natalii Śleszyńskiej (libero), Agnieszki Chomutnik i Marty Sęk, to maturzystki, które właśnie wyjeżdżają na pielgrzymkę...
Jeśli Jedynak po raz trzeci ulegnie zawodniczkom ŁKS-u Łódź o utrzymanie będzie jeszcze walczyć z przegranym z identycznej rywalizacji pomiędzy AZS BTPS Białystok a Spartą Warszawa  (3:2 i 3:2). Z drugiej ligi spadnie ten zespół który dopiero przegra tę rywalizację, a wygrany o pozostanie powalczy jeszcze z zespołem wyłonionym z III ligi.
 
Mecz UKS „Jedynka” Łomża – ŁKS Łódź w sobotę w hali przy ul. ks. Anny o godz. 19.00 W przypadku zwycięstwa łomżanek, kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę na godz. 11.00.
 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę