Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Podczas egzaminu na prawo jazdy, pomagają łapać piratów

Po białostockim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w pomoc policji w ujawnianiu piratów drogowych włączył się także łomżyński WORD. Ośrodek przekazał policji nagranie na którym widać, jak inny samochód szybko wyprzedza samochód egzaminacyjny stojący przed przejściem dla pieszych i przepuszczający przechodniów. Kierowca za swój czyn odpowie przed sądem, bo tam policjanci kierują w ten sposób ujawniane wykroczenia.

Wszystkie samochody egzaminacyjne WORD-u od roku mają kamery, które rejestrują to co dzieje się na jezdni. Na początku roku policjanci z Białegostoku i tamtejszego ośrodka ruchu drogowego porozumieli się odnośnie ujawnia zarejestrowanych - niejako przy okazji - wykroczeń drogowych popełnianych przez inny kierowców.  Teraz do akcji włączyły się także WORD-y w Łomży i Suwałkach.
Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża  podkreśla, że egzaminacyjne „L” nie są i nie będą policyjnymi radiowozami i nie każde przewinienie kierowcy zarejestrowane przez kamery w   samochodach ośrodka będą przekazywane policji. Zarówno WORD-owi jaki policji zależy na wyeliminowaniu z ruchu przede wszystkim piratów drogowych.
- Chodzi o osoby, które drastycznie łamią prawo i w ten sposób narażają życie innych użytkowników dróg.  Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych na którym są osoby jest takim drastycznym łamaniem prawa – podkreśla Oliferuk.

Jak podają policjanci w Białymstoku dzięki nagraniom z „L-ek” w tym roku ujawniono 18 wykroczeń drogowych. Zgodnie z prawem na podstawie dostarczonego nagrania policja nie może wystawić mandatu, a sprawą musi zająć się sąd. Dodajmy, że zdecydowana większość kierowców, którym przedstawiono filmy godziła się na dobrowolne poddanie się każe  

W przypadku Łomży póki co policji przekazano nagranie z jednego samochodu. Warto dodać, że dziś tutejszy WORD ma 11 samochodów egzaminacyjnych, które od świtu do nocy jeżdżą po ulicach miasta, a już w połowie kwietnia będzie ich aż 16. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę