Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadpomość na podstawie www.zambrow.org

Lwy powrócą do Zambrowa

Główne zdjęcie
fot. UM Zambrów

Władze Zambrowa chcą odbudować lwią fontannę. Stała ona przez ponad 30 lat przy placu Sikorskiego. Lwy znajdowały się na wysokim cokole, w samym środku fontanny. Na początku lat lat 90-tych XX wieku fontannę z lwami rozebrano. Teraz wszystko ma zostać odbudowane. Właśnie wybrano wykonawcę, który ma odlać w brązie trzy lwy do fontanny. Zwierzęta mają mieć po około 110 cm wysokości.

Nowa lwia fontanna będzie oświetlona przez diody LED, sterowane za pomocą specjalnego programu. Diody będą zmieniać kolor oraz natężenie światła, co ma zapewnić dodatkowe wrażenia wizualne.
Fontanna zostanie odbudowana jeszcze w tym roku. Na plac w centrum Zambrowa nie tylko powrócą lwy i niecka fontanny, ale na nowo ma zostać zagospodarowany także cały teren. Pojawią się ławeczki, latarnie i inne obiekty małej architektury.

Dodajmy, że w Zambrowie w tym roku mają pojawić się nie tylko lwy, ale także żubr. Naturalnych rozmiarów zwierze odlane w brązie na stanąć niedaleko od lwiej fontanny – przy nowym rondzie łączącym ulice: Kościuszki i Świętokrzyską. 
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę