Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Kolejny pijani rodzice NIE opiekowali się dziećmi

„Za ścianami naszych mieszkań zdarzają się rodzinne dramaty, w których najbardziej cierpią bezbronne i niewinne dzieci. Źródłem awantur najczęściej jest alkohol, który przelewa się razem z dziecięcymi łzami. Dlatego szybki, nawet anonimowy sygnał od sąsiadów może przerwać gehennę najmłodszych. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę” – apelują policjanci i pokazują kolejne z życia zaczerpnięte przykłady jak pijani rodzice „opiekowali” się dziećmi.

Podinspektor Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku opisuje dwa zdarzenia, które wczoraj zostały zgłoszone na policje. Przed południem funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednym z domów w Rudce pijani rodzice opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem. Informacja okazała się prawdziwa. Policjanci ustalili, że 40-letni tatuś z ponad dwoma promilami alkoholu w wydychanym powietrzu i jego o 7 lat młodsza żona - blisko 3 promile alkoholu - nie byli w stanie prawidłowo zajmować się 8-letnim niepełnosprawnym chłopcem.
Wieczorem przyszło jeszcze jedno podobne zgłoszenie. Tym razem policjanci otrzymali sygnał, że po ulicy wsi Nowy Lipsk  pod Augustowem chodzi pijana matka z dziećmi. Mundurowi spotkali wskazaną kobietę, która szła z 6-letnią córką i małym synkiem na rękach. Chłopiec nie był niczym okryty, na nóżkach nie miał, ani butów ani skarpetek. Jak się okazało ich rodzie wcześniej pili alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do kłótni, po której 33-letnia matka zabrała dzieci i wyszła z domu. Policjanci zatrzymali również jej męża, który także pijany. Alkomat wykazał u nich ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
W obu przypadkach rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Niepełnosprawnym chłopcem zaopiekowała się ciotka, a dzieci z wieczornego zdarzenia noc spędziły w szpitalu. Zgodnie z kodeksem karnym rodzicom za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd rodzinny ma zdecydować czy ich czyni, nie mogłyby być podstawą do odebrania im praw rodzicielskich.  
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę