Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Warsztaty ekologiczne w Drzewnej

Blisko 150 gimnazjalistów przez pierwsze dwa dni kwietnia odwiedziło Zespół Szkół Drzewnych w Łomży. Odbywały się tu warsztaty ekologiczne z okazji „Światowego dnia wody”. Imprezę zorganizowano już po raz trzeci. Jej celem warsztatów było uświadomienie ekologiczne gimnazjalistów i nauczanie postaw właściwego korzystania z zasobów wodnych. Specjaliści twierdzą, że trzeba to robić, bo choć dziś w Polsce wody słodkiej mamy pod dostatkiem, to z roku na rok będzie jej coraz mniej, a w ciągu 25 lat w skali globalnej jej ilość przypadająca na osobę może zmniejszyć się o połowę.

Gimnazjaliści, którzy pierwszego lub drugiego kwietnia odwiedzali popularną łomżyńską Drzewną uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Wykłady o znaczeniu wody i jej racjonalnego wykorzystywania przedstawili specjaliści z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Wyższej Szkoły Agrobiznesu i pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.
Później gimnazjaliści pod okiem uczniów z Technikum Ochrony Środowiska mieli okazję pobawić się w szkolnym laboratorium, gdzie m.in. na kilka sposobów badano wodę. Jej czystości na podstawie organizmów wskaźnikowych, twardość, utlenialność, zasadowość, kwasowość, oraz
właściwości fizyczne.
Podczas warsztatów ekologiczne uczniowie gimnazjów mieli także okazje zapoznać się z ofertą kształcenia Drzewnej. Dziś szkoła kształci nie tylko stolarzy czy cieślów, ale także w dziedzinie ochrony i kształtowania środowiska oraz geodezji.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę