Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Z myślą o Papieżu Polaku

Główne zdjęcie
przed trzema laty - przed pomnikiem Jana Pawła II

Mija trzecia rocznica „odejścia do domu Ojca” Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś we wszystkich łomżyńskich kościołach odprawione będą specjalne Mszę święte o szybką beatyfikację Papieża Polaka.

przed trzema laty - marsz ulicami Łomży
przed trzema laty - marsz ulicami Łomży
przed trzema laty - przed Ołtarzem Papieskim
przed trzema laty - przed Ołtarzem Papieskim
przed trzema laty - Katedra
przed trzema laty - Katedra


W Katedrze modlitwom o godzinie 20.00 przewodniczył będzie bp Tadeusz Bronakowski. Później uczestnicy Mszy mają przejść pod pomnik papieski obok WSD, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne do godz. 21.37.  

W godzinie śmierci papieża odbędzie się także czuwanie przy Ołtarzu Papieskim – w miejscu, w którym 17 lat temu Mszę św. odprawił sam Jan Paweł II. Czuwanie poprzedzi Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, na którą zaprasza  Ruchu Gloriosa Trinita.

Pamięć Ojca Świętego. uczczą też harcerze. O godz. 21.00 spotkają się przy pomniku-liściu na popularny Skyte Parku. To tu w 1991 roku wylądował papieski helikopter.

Papieża Polaka wspominać będą członkowie Teatrzyku Żywego Słowa Logos. W kościele Ojców Kapucynów zaprezentują dziś program poetycki „Wielki Rybak”. To specjalnie przygotowany  zestaw  wierszy i piosenek, które będą recytowane i śpiewane w  hołdzie Ojcu Świętemu. Program zostanie przedstawiony po wieczornej Mszy świętej około godz 18.30.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Jego pontyfikat trwał blisko 27 lat. Papież Polak na trasie swoich licznych pielgrzymek nawiedził także Łomżę. Gościł u nas 4 i 5 czerwca 1991 roku.

Zobacz

Wizyta Papieża w Łomży w 1991 roku

Fragmenty filmu opowiadające o tej wizycie

Fotogaleria - Papież w Łomży

Łomża żegna Jana Pawła II

 

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę