Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

A jednak lotnisko w Topolanach

Regionalne lotnisko powinno powstać w Topolanach - takie stanowisko podjęli dziś radni wojewódzcy z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. To efekt kilkugodzinnej debaty. Marszałek sejmiku - Jarosław Dworzański z Platformy Obywatelskiej przekonywał dziś radnych, że lotnisko powinno powstać tam, gdzie uda się je jak najszybciej wybudować. W innym przypadku nie uda się go sfinansować ze środków Unii Europejskiej. I właśnie dlatego jego zdaniem najlepszą lokalizacją są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Białegostoku Topolany. Na taką decyzję nie było zgody ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem byłego marszałka Dariusza Piontkowskiego lotnisko w Topolanach nie będzie nikomu potrzebne, bo nie skorzystają na nim nie tylko mieszkańcy Łomży czy Suwałk, ale także i Białegostoku.


Podobnie uważa Janusz Krzyżewski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jego zdaniem powinno się kontynuować prace nad wybudowaniem lotniska na Krywlanach. Przypomniał też, że już w ubiegłym roku radni zdecydowali o takiej lokalizacji.
Jednak podczas dzisiejszej sesji radni wojewódzcy zdecydowali, że powinno się przede wszystkim skupić na budowie lotniska w Topolanach przy jednoczesnym uwzględnianiu ewentualnego wariantu na Krywlanach.
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę