Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Grajewianin, który chciał wręczyć łapówkę lekarzowi został zatrzymany przez policję.

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Grajewa, który próbował wręczyć łapówkę ordynatorowi jednego z oddziałów w tamtejszym szpitalu - poinformował rzecznik podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. Policję powiadomił ordynator. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał go przekupić, bo lekarz został powołany na biegłego w jego sprawie sądowej. Zostawiając na stole kopertę z zawartością 500 zł, mężczyzna liczył, że lekarz wyda korzystną dla niego opinię. 41-latek chciał dzięki temu uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i jednocześnie odzyskać utracone prawo jazdy.


41-letni grajewianin został kilka miesięcy temu zatrzymany przez policję. Jeździł samochodem pod wpływem alkoholu, mimo że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przez 4 lata. Jak tłumaczy Dobrzyński, mężczyzna odwołał się od tego wyroku, a sąd drugiej instancji skierował go na badania, które miały na celu ustalenie jego poczytalności. "Chodziło mu pewnie o uzyskanie opinii biegłego, że działał w jakiejś pomroczności, bo przecież osoba niepoczytalna nie może mieć prawa jazdy. Pomroczność mogłaby złagodzić wyrok sądowy" - powiedział Dobrzyński. Ordynator powiadomił o wszystkim policję. Mężczyznę, który dał łapówkę zatrzymano w jego domu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policja wystąpi do prokuratury o zastosowanie wobec niego dozoru policji.(PAP)
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę