Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Ostatni dzień na dowód

We wtorek książeczkowe dowody osobiste tracą definitywnie ważność. Osoby, które nie wymieniły dowodu na nowy mogą mieć kłopoty w bankach, na poczcie i w urzędach. W Łomży - według danych ratusza – stare dowody osobiste ma jeszcze ponad dwa tysiące mieszkańców.

Po 1 kwietnia bez nowego dowodu nie będzie można odebrać z poczty listu awizowanego ani zarejestrować samochodu w urzędzie. Kłopoty czekają również w banku: ze starym dowodem nie będzie można wypłacić pieniędzy w kasie, zaciągnąć kredytu gotówkowego ani zrobić zakupów na raty. A to nie koniec kłopotów jakie mogą spaść na tych którzy tak bardzo przyzwyczaili się do książeczkowych dowodów, że nie chcą ich wymienić na plastiki. O wymianie dowodu osobistego należy powiadomić Urząd Skarbowy, ZUS oraz OFE i bank. Za niezgłoszenie zmiany danych do Urzędu Skarbowego można zostać ukaranym grzywną od 112,60 zł do nawet 2252 zł. Przepisy mówią, że osoby, które uchylają się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego podlegają karze ograniczenia wolności do jednego miesiąca albo karze grzywny.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę