Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Droga” z Łomży do Teatru Dramatycznego w Białymstoku

Główne zdjęcie
Pod portretem Kardynała Stefana Wyszyńskiego Zespół Teatralny Katolickiego Gimnazjum w Łomży z opiekunkami grupy: Katarzyną Duchnowską i Elwirą Rudzką

Dziesięcioro piętnastolatków z Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego Festiwalu Małych Form Teatralnych, w którym na deskach popularnego „Węgierki” wystąpi 12 maja br. osiem grup scenicznych gimnazjów z Podlaskiego. W finale zmierzą się, m.in., z uczniami gimnazjum nr 6 w Łomży i gimnazjum z Szepietowa.

- Nie mieliśmy wątpliwości, że właśnie tę grupę należy zaprosić do finału - mówi przewodnicząca jury Anna Topór, wizytatorka Kuratorium Oświaty w Białymstoku, które zorganizowało konkurs „Tragedię i dramat pozostaw teatrowi”. - Po eliminacjach, w których obejrzeliśmy 36 zespołów w Białymstoku, trzy w Suwałkach i dziewięć w Łomży, okazało się, że tylko grupa z Katolickiego Gimnazjum sięgnęła po problematykę dotyczącą wiary i dylematów młodego człowieka w relacjach z Bogiem. Zwróciliśmy też uwagę na Bartka Bienia w roli głównej i towarzyszącą mu Alę Ogrodnik.
Spektakl „Droga” powstał z tekstów stworzonych przez młodzież, której od października 2007 pomaga w stawianiu pierwszych kroków na scenie polonistka Katarzyna Duchnowska i nauczycielka WOS-u Elwira Rudzka.
Grupa teatralna Magdy Szyszko z PG nr 6 w Łomży przedstawi „Bo jak śmierć potężna jest miłość”, sztukę bez dialogów, utrzymaną w konwencji czarnego teatru (animacja w ciemności płócien, układających się w postacie ludzi i anioła, przez niewidocznych aktorów).
Gimnazjaliści polonistki Anny Powojskiej z Szepietowa zaproponują jurorom „Koncert życia”, czyli jak najbardziej aktualną historię dziewczyny w konflikcie z zapatrzonymi w pieniądz rodzicami.

Mirosław R. Derewońko   
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę