Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Nie będzie pobłażania dla rolników, którzy nie dbają o prawidłowe oświetlenie swoich maszyn

Brak odpowiedniego oświetlenia jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków z maszynami rolniczymi - przypominają policjanci. I zapowiadają, że rolnicy nie mogą liczyć na taryfę ulgową podczas kontroli drogowych. Zatrzymani często tłumaczą się złą sytuacją finansową i specyfiką prowadzonych prac. W praktyce oznacza to nawet brak świateł odblaskowych na maszynach rolniczych. Nikt z tych uczestników ruchu drogowego nie zastanawia się czy jest widoczny - mówi naczelnik sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Piotr Jarominiak.

Choć coraz więcej maszyn rolniczych jest oświetlonych prawidłowo, to ciągle jednak można jeszcze spotkać takich gospodarzy, którzy stosują własną interpretację przepisów ruchu drogowego. Uważają, że trójkąt ostrzegawczy zastąpi oświetlenie, a czasami także prawo jazdy, bo jadą tylko na swoje pole. To właśnie takich kierowców mają wyeliminować policyjne kontrole. Rolnicy nie mogą też liczyć na pobłażliwość policjantów. Z powodu złego oświetlenia jest zbyt wielu rannych i zabitych w ostatnich latach.

Kierowca źle oświetlonego pojazdu może spodziewać się nawet 300 złotowego mandatu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę