Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Białostocki sąd rozstrzyga czy historyk Adam Dobroński współpracował z SB

"Jeśli będzie trzeba to się zlustruję" - mówi znany białostocki historyk profesor Adam Dobroński. Właśnie przed Sądem Okręgowym w Białymstoku odbyła się kolejna rozprawa w sprawie jaką wytoczył on działaczom białostockiego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych za to, że we wrześniu ubiegłego roku w liście otwartym nazwali go między innymi "kapusiem" i oskarżyli o branie pieniędzy za donoszenie na opozycjonistów.

Profesor Dobroński przyznaje, że miał kontakt ze Służbą Bezpieczeństwa, ale nigdy z nią nie współpracował. Podkreśla też, że proces który wytoczył WiR-owi, ze sprawy o pomówienie przeradza się w sprawę lustracyjną, której by się poddał, gdyby zezwalało na to prawo.
Profesor Dobroński domaga się od Klubu przeprosin i zadośćuczynienia. Zdaniem działaczy WiR-u istnieją poważne wątpliwości czy Dobroński faktycznie nie współpracował z ówczesnymi służbami.

Miał być także przez kilkanaście lat zarejestrowany jako Tajny Współpracownik o pseudonimie "Gustaw".
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę