Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Ile dalej Łomża?

Główne zdjęcie
Mapa obrazująca plany powiększenia Łomży

Na to pytanie będą próbować odpowiedzieć radni Łomży. Na dzisiejsza sesję powraca m.in. sprawa poszerzenia granic administracyjnych miasta. Podjętą w styczniu uchwałę mówiąca o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie przyłączenia do miasta 15 okolicznych wsi z gmin Łomża i Piątnica unieważnił wojewoda podlaski, bo zawierała ona błędy. Choć w styczniu zdecydowana większość radnych była za jej przyjęciem teraz jednak pojawiają się coraz większe wątpliwości, które ujawniły się m.in podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.

W projekcie nowej uchwały „powiększającej” Łomżę poprawiono trzy błędy. Nowy jest jej tytuł: „Uchwała w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic Miasta Łomża i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami”, prawidłowy wykaz planowanych do przyłączenia wsi w tytule ankiety konsultacyjnej i zapis o tym, że uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Tymczasem Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta przyjęła wczoraj wniosek aby z listy 15 wsi, o które miałaby zostać poszerzona Łomża, skreślić cztery najbardziej oddalone od miasta: Marianowo, Czarnocin, Kalinowo i Giełczyn. Podczas posiedzenia komisji pojawił sie nawet wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad, aby nie zaogniać i tak napiętej już sytuacji pomiędzy samorządem miasta, a samorządami okolicznych gmin. Wniosek ten na posiedzeniu komisji przepadł, ale może powrócić na sesji.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę