Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Czarne noce w Łomży

Nie mają światła za oknami mieszkańcy kilku łomżyńskich ulic. Nie świecą latarnie m.in. przy ul. Prusa, Żeromskiego i Staffa. Miasto się tłumaczy – powodem jest brak umowy na obsługę sieci energetycznej. Od początku roku Rejon Energetyczny w Łomży usuwa większe awarie dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta – ale nie wymienia już na przykład żarówek, ... bo ta usługa jest za droga. Awaria, która wystąpiła na osiedlu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dotknęła co najmniej kilkuset mieszkańców. Nocą nie ma światła już od kilku dni – ale jak zapewnia prezes ŁSM Ryszard Siedlecki, energetycy naprawią awarię najpóźniej jutro.

Aby Rejon Energetyczny konserwował wszystkie urządzenia i dbało o sieć w całym mieście, potrzebna jest specjalna umowa z Miastem. A umowy nie ma, bo do jej podpisania potrzebny jest przetarg informuje
wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Dlaczego więc do tej pory przetargu nie ogłoszono? Prezydent mówi, że przetarg nie ma sensu, bo rejon energetyczny w swoich przepisach wyklucza możliwość obsługi sieci przez inną firmę.
Miasto próbowało więc w inny sposób. Dwukrotnie zwracało się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o możliwość zlecenia z wolnej ręki konserwacji sieci Zakładowi Energetycznemu. I dwukrotnie prezes odpowiadał, że przetarg być musi. Prezydent Sroczyński zapewnia, że miasto jest już w trakcie przygotowań, przetarg zostanie ogłoszony lada dzień – a więc najwcześniej umowę na obsługę sieci energetycznej Miasto podpisze we wrześniu. Ale już dziś wiadomo, że wygra go najprawdopodobniej Rejon Energetyczny w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę