Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Jerzy Kiszkiel od dziś oficjalnie Podlaskim Kuratorem Oświaty.

Na to stanowisko powoła go o 13-tej Wojewoda Podlaski, Maciej Żywno. 11 marca Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podlaskiego, Urzędu Marszałkowskiego i trzech związków zawodowych jednogłośnie uznała, że Jerzy Kiszkiel jest najlepszym kandydatem na Podlaskiego Kuratora Oświaty. O to stanowisko ubiegały się jeszcze cztery osoby. Jerzy Kiszkiel jest od 14-tu lat dyrektorem IV LO w Białymstoku . Ma 50 lat, jest historykiem z wykształcenia, działaczem Platformy Obywatelskiej.

Prawie dwa miesiące temu wojewoda Maciej Żywno odwołał Jadwigę Szczypiń, która zajmowała to stanowisko przez półtora roku. Wojewoda zarzucił Szczypiń złe zarządzanie, małą aktywność i nieścisłości w sprawozdaniach finansowych. Odwołana kurator mówiła wtedy o powodach politycznych - była kojarzona z Prawem i Sprawiedliwością.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę