Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkania Wielkanocne uczestników WTZ w Marianowie ze społecznością lokalną

W dniach 17 i 18 marca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie zaprezentowali przedstawienie teatralne poświęcone tematyce ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa.

Pierwszego dnia spektakl obejrzeli uczniowie Zespołu Szkół w Marianowie, słuchacze Policealnej Szkoły Ochrony Zdrowia z Łomży, uczestnicy WTZ w Kolnie oraz zaproszeni goście. W następnym dniu przedstawienie zaprezentowano uczniom Publicznego Gimnazjum w Piątnicy, uczestnikom WTZ w Kolnie oraz rodzicom naszych podopiecznych.

Celem spotkań było zaprezentowanie umiejętności artystycznych, społecznych  i zawodowych uczestników Warsztatu. Spotkania te były częścią składową programu o nazwie „Usuwamy wewnętrzne bariery…” realizowanego  od 3 lat przez nasze stowarzyszenie. Program ten ma na celu likwidowanie negatywnych i obojętnych postaw wobec osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Wychodzimy z założenia, że im częściej będziemy się wspólnie spotykać ze sobą, tym łatwiejsze będzie zaakceptowanie osoby niepełnosprawnej przez środowisko, w którym ona funkcjonuje. Zależy nam na tym, aby społeczność lokalna, a przede wszystkim młodzież szkolna – poznawała możliwości naszych podopiecznych i obcowała z nimi. Jesteśmy głęboko przekonani, że organizowane przez nas spotkania przyniosą pożądane efekty.

Zaszczycili nas swoją obecnością m.in. Starosta Łomżyński – Pan Krzysztof Kozicki, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży – Pan Edward Jarota, Proboszcz  Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy – Ks. kan. Szczepan Dobecki, dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół.

Dziękujemy Pani Edycie Brzozowskiej – Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy za udostępnienie sali widowiskowej.

Zbigniew Biernacki
pt, 21 marca 2008 18:45
Data ostatniej edycji: pt, 21 marca 2008 18:54:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę