Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pierwszy dzień wiosny

Kilkanaście minut przed godziną siódmą rano rozpoczęła się astronomiczna wiosna. W Łomży pogoda co prawda wiosenna nie jest, ale za to zmianę pory roku bardzo dobrze widać na rozlewiskach Narwi w okolicach miasta, na których znajdowało się tysiące dzikich gęsi.

Astronomiczna wiosna nie jest tożsama z wiosną klimatyczną. Ta według specjalistów, i przyrody ta  przyszła już kilka tygodni temu. Meteorolodzy za wiosnę uznają porę, w której temperatura dobowa waha się między 5 a 10 st., a takie temperatury były już na początku miesiąca...
Astronomiczna wiosna zaczyna się gdy słońce znajdzie się w punkcie Barana. To nastąpiło dziś - 20 marca o godzinie 6:48. Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

Warto dodać, że mu ludzie mimo nadejścia wiosny klimatycznej, astronomicznej i kalendarzowej  (jutro) w dalszym ciągu żyć mamy według czasu zimowego. Dopiero w nocy z przyszłej soboty na niedzielę (z 29 na 30 marca) przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu, przechodząc na czas letni. 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę