Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Druga edycja staży innowacyjnych zakończona

Główne zdjęcie
Sławomir Szulc - Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży

Podniesienie świadomości przedsiębiorstw co do konieczności wprowadzania rozwiązań innowacyjnych, a także wzrost innowacyjności gospodarki opartej na wiedzy w skali regionu to główne cele projektu „Staże Innowacyjne w Podregionie Łomżyńskim”. Właśnie zakończyła się druga edycja projektu, w ramach której 20 młodych ludzi – absolwentów szkół wyższych - przez rok odbywało staże w 19 firmach regionu.

Sławomir Szulc - Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży
Sławomir Szulc - Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży
dr Zbigniew Piotrowski opiekun naukowy projektu
dr Zbigniew Piotrowski opiekun naukowy projektu
Celem projektu „Staże Innowacyjne w Podregionie Łomżyńskim - II edycja” było podniesienie innowacyjności regionu poprzez stworzenie współpracy pomiędzy sektorem badawczo - rozwojowym a podmiotami gospodarczymi, poprzez staże prowadzące do podniesienia  konkurencyjności tych firm na lokalnym i regionalnym rynku. Z projektu korzystali młodzi ludzie, którzy zdobytą na uczelniach wiedzę teoretyczną mogli praktycznie wykorzystać w pracy w 19 małych i średnich przedsiębiorstwach na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Każdy z nich w ciągu roku musiał przygotować, i wdrożyć innowację w przedsiębiorstwie. W trakcie odbywania staży absolwenci dodatkowo uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach z opiekunem naukowym, który pomagał im w opracowaniu oraz wdrożeniu planowanej w firmie innowacji.
Realizacja projektu miała przyczynić się do podniesienie świadomości przedsiębiorstw co do konieczności wprowadzania rozwiązań innowacyjnych i wzrostu gospodarki opartej na wiedzy.

Całkowita wartość projektu wyniosła niemal 600 tys zł. 75% kwoty pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a pozostałe 25% ze środków Budżetu Państwa.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę