Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie wp.pl

1,5-roczne dziecko zmarło po połknięciu baterii

Rozlanie się elektrolitu z baterii w przełyku dziecka, co spowodowało głębokie i nieodwracalne poparzenie chemiczne narządu było prawdopodobną przyczyną śmierci półtorarocznego dziecka z Łomży. Próbowano je uratować w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Dziecko pochodzące z Łomży, zostało przywiezione do białostockiego szpitala 5 marca. Wcześniej – jak podaje PAP - najprawdopodobniej połknęło okrągłą baterię, wielkości dwuzłotówki. Mimo starań lekarzy w białostockim DSK dziecko zmarło.  Jako wstępną przyczynę zgonu lekarze uznają głębokie i nieodwracalne poparzenie chemiczne przełyku dziecka spowodowane rozlanym elektrolitem z baterii.
- Bateria należy do groźnych ciał bo wylewa się z niej elektrolit. Powoduje on martwice w przełyku. Po prostu odpada tkanka tak jak po głębokim oparzeniu. To jest oparzenie chemiczne, które stopniowo pogłębia się – wyjaśniała na antenie Polskiego Radia Białystok dr Małgorzata Topolska z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Jak dodawała w tym wieku dzieci bardzo często połykają różne przedmioty.  -  Dla nich buzia jest takim elementem poznawczym – mówiła. Najczęściej dzieci połykają monety i guziki. Połknięcie baterii jest jednak dużo groźniejsze.
 
Rzecznik białostockiej Akademii Medycznej, prof. Lech Chyczewski poinformował PAP, że zwłoki dziecka przekazano lekarzowi sądowemu, w celu wykonania sekcji. Informację o jego śmierci przekazano także Prokuraturze Rejonowej w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę