Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Prezydent nie chce z wójtami?

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński nie przybył na wczorajsze spotkanie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego. Samorządowcy z okolicznych gmin poczuli się zawiedzeni. Miano rozmawiać m.in. o wspólnej gospodarce odpadami, i obwodnicy. Niestety na spotkaniu nie było prezydenta, ani kogoś kto by go reprezentował. Wójtowie nie wiedzą czy to oni urazili czymś prezydenta, czy też miasto po prostu nie chce z okolicznymi gminami współpracować. Wyraz swemu niezadowoleniu dali w specjalnym stanowisku jakie skierowano do prezydenta Łomży i radnych miasta.

„(...)Zebrani  z dezaprobatą konstatują fakt kolejnej nieobecności Prezydenta na Konwencie Wójtów i Burmistrzów poświęconym sprawom gospodarki odpadami i budowie dróg, w tym omówieniu wariantów przebiegu obwodnicy Łomży” - czytamy w przyjetym przez członków Konwentu stanowisku.
Przywołując obecnego na zebraniu dyrektora Oddziału Podlaskiego GDDKiA w Białymstoku Jerzego Doroszkiewicza wójtowie podkreślają, że  przedstawił on koncepcję budowy obwodnicy Łomży w kilku wersjach – „oczekując od samorządowców łomżyńskich zajęcia konkretnego stanowiska”. Niestety tego stanowiska nie przyjęto bo na spotkaniu nie było nikogo z Łomży
„Kolejna nieobecność przedstawiciela Ratusza uniemożliwia ważny dla ziemi łomżyńskiej obszar współpracy. Zebrani Wójtowie i Burmistrzowie oczekują osobistego przybycia na następny Konwent Prezydenta Miasta w terminie zaproponowanym przez obecnego przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów pana Andrzeja Zarembę” - pisza wójtowie w stanowisku skierowanym do władz miasta. Grożą też, że „dalszy brak woli współpracy Prezydenta z gminami Powiatu Łomżyńskiego może spowodować odstapienie członków Konwentu od porozumień zawartych z Miastem Łomża w kwestii Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania odpadów – piszą wójtowie.”

Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży na zarzuty samorządowców odpowiada jednym zdaniem: Prezydent Jerzy Brzeziński wykonywał swoje, wcześniej zaplanowane obowiązki służbowe i nie mógł uczestniczyć w ostatnim posiedzeniu Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę