Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Sesja poprawkowa

Główne zdjęcie
Mapa z planem powiększenia Łomży

Po świętach radni Łomży będą m.in. próbować poprawiać to co im ostatnio nie wyszło. Chodzi o zamiar powiększenia miasta. Prawnicy wojewody w uchwale w tej sprawie podjętej przez miejskich rajców w styczniu dopatrzyli się w kilku istotnych błędów, które w ich ocenie musiały skutkować unieważnieniem całej uchwały.

W projekcie nowej uchwały „powiększającej” Łomżę zmieniono wszystkie trzy błędy, które w uzasadnieniu swojej decyzji wytknął wojewoda podlaski. Nowy jest jej tytuł: „Uchwała w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic Miasta Łomża i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami”, prawidłowy wykaz planowanych do przyłączenia wsi w tytule ankiety konsultacyjnej i zapis o tym, że uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Radni podczas poświątecznej sesji jeszcze raz mają także zająć się wymianą z wojewodą budynku szkoły Drzewnej za 30 ha działek. Przed miesiącem prezydencki projekty uchwały, po kilku godzinach burzliwej dyskusji, odesłano ponownie do pracy w komisji polecając, aby prezydent przygotował i przedstawił także koncepcje co zrobić z Zespołem Szkół Drzewnych, który tym samym straciłby swoją siedzibę.
W porządku obrad sesji poza projektem uchwały dotyczącej wyrażenia zgodny na zamianę z wojewodą budynku Drzewnej na 30 hektarów ziemi, znalazł się także projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166 oraz rozbudowy Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę