Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Jak wojewoda z ministrem o obwodnicy Łomży...

Główne zdjęcie
Od lewej: Maciej Borysewicz, minister Cezary Grabarczyk, wojewoda Maciej Żywno

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk i wojewoda podlaski Maciej Żywno rozmawiali o obwodnicy Łomży. Do spotkania doszło w piątek w Hotelu Baranowski w Piątnicy. Minister wracał wówczas do Warszawy z Augustowa, a wojewoda z wizytą gościł w mieście.

Spotkanie trwało około 40 minut. Jak relacjonuje obecny na nim Maciej Borysewicz doradca wojewody rozmowy dotyczyły przede wszystkim planów obwodnicy Łomży. Wojewoda Żywno zaznaczył, iż główny ruch pojazdów ciężkich przez Łomżę odbywa się ul. Wojska Polskiego, co wpływa bezpośrednio na jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Ilość tych pojazdów jest porównywalna a czasami większa jak w Augustowie. Wojewoda opowiedział Ministrowi o zawartym z Prezydentem Miasta kompromisie dotyczącym nocnego zakazu ruchu tirów przez miasto a także o tym, iż będzie bronił tej decyzji pomimo licznych skarg przewoźników.
Kolejną poruszoną kwestią byłą tzw. nośność mostów, które w obecnym stanie technicznym nie mogą przyjmować ciężkiego ruchu do 45 ton.
Jak dodaje Borysewicz minister Grabarczyk obiecał wojewodzie, iż po powrocie do ministerstwa, zleci przygotowanie informacji o aktualnym etapie budowy obwodnicy Łomży i co można zarobić, żeby budowę przyspieszyć.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę