Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

Rusza piąta już kampania przyjmowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków od rolników o dopłaty obszarowe. Podobnie jak w latach ubiegłych rolnicy mają dwa miesiące na to, żeby złożyć wniosek bez sankcji finansowych w postaci zmniejszenia dopłaty. Mimo, iż jak się wydaje - na złożenie wniosku jest sporo czasu, dyrektor podlaskiego oddziału Agencji Zbigniew Kamiński zachęca, aby podlascy rolnicy zrobili to jak najszybciej.


Z wypełnieniem wniosków rolnicy nie powinni mieć problemów, ponieważ w ostatnich dniach mogli wziąć udział w szkoleniach. Ponadto pomocą w wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe służą Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Podlaska Izba Rolnicza i specjalne punkty zorganizowane w gminnych samorządach. W ub.r. z dopłat obszarowych na Podlasie wpłynęło 500 mln zł., podczas kampanii, w której obecnie są wypłacane pieniądze za rok 2007, będzie to już około 600 mln zł. O dopłaty może ubiegać się każdy rolnik, który posiada przynajmniej hektar ziemi. Wysokość jest uzależniona między innymi od rodzaju ziemi i uprawy. Odpowiednie formularze można pobrać ze strony internetowej Agencji lub otrzymać w biurach powiatowych. Termin składania wniosków mija 15 maja.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę