Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Do protestu przygotowują się pracownicy kilku grup zawodowych w szpitalu w Grajewie

Zdecydowali tak podczas czterodniowego referendum zorganizowanego przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w porozumieniu ze związkami zawodowymi Solidarność i pracowników radiologii. Są gotowi nawet na strajk - ale - jak zaznaczają - jest to ostateczność, po innych próbach wywalczenia podwyżek.

Związkowcy chcą rozmawiać o podwyżkach dopiero jak będzie znana nowa umowa szpitala z NFZ-tem, a będzie ona obowiązywać od maja - mówi przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Grajewie Jadwiga Dembińska.

Jadwigę Dembińską niepokoi, że z powodu wprowadzenia unijnych przepisów drastycznie rosną różnice między płacami lekarzy a na przykład pielęgniarkami. Dodaje, że dochodzi do sytuacji, że lekarz za 24-godzinny dyżur dostaję stawkę równą miesięcznemu wynagrodzeniu pielęgniarki.

W referendum wypowiedziały się pielęgniarki i położne, rehabilitanci, diagności, pracownicy gabinetu rtg i laboratorium. W szpitalu jest blisko 190 pielęgniarek i położnych na prawie 400-tu wszystkich zatrudnionych. Na ponad 200 głosujących tylkie dwie osoby były przeciwne.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę