Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Prymusi od „Noblistów”

Główne zdjęcie
"Prymus" Adam Oleksy odbiera gratulacje od prezydenta Łomży

Adam Oleksy z klasy I b jest najlepszym uczniem w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Po pierwszym półroczu Adam miał średnią 5,5. Tradycyjnie w szkole nagrodzono „Prymusów” czyli uczniów, którzy mają średnią 5,0 i więcej oraz wzorowe zachowanie.

Romeo i Julia – współcześnie
Romeo i Julia – współcześnie
„Prymusi” łomżyńskiej „Jedynce” nagradzani są do samego początku funkcjonowania gimnazjum czyli do 1999 roku. Wraz z najlepszymi uczniami szkoły po nagrodę wręczana przez dyrektor szkoły Teresę Kurpiewską występują także rodzice, bowiem tu wszyscy doskonale wiedzą o tym, że aby wychować Prymusa trzeba pracować w szkole pod okiem nauczycieli, ale także w domu.
Gratulacje Prymusom i ich rodzicom poza dyrekcją szkoły składali także m.in. prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, przewodnicząca komisji edukacji rady Miasta Alicja Gołaszewska  i przedstawicielka Kuratorium Oświaty Dorota Szymonowicz.
Wyjątkowym prezentem dla prymusów i ich rodziców, a także dla wszystkich uczestników spotkania była część artystyczna. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali sztukę „Romeo i Julia – współcześnie”, której reżyserem i autorem scenariusza była Mariola Niemkiewicz, a współautorem – Edyta Banach uczennica klasy III c, która brawurowo wcieliła się w rolę Julii.
Reakcja zaproszonych gości oraz przybyłej publiczności świadczyła dobitnie,  że uroczystość ,,Prymusi 2008” była nie tylko okazją do wyróżnień i podziękowań, ale także, a może przede wszystkim niecodziennym przeżyciem artystycznym.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę