Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Pepees kontraktuje

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi firma Pepees w Łomży zamierza zakończyć podpisywanie z rolnikami umów na dostawy ziemniaków w swojej kolejnej kampanii produkcyjnej. Kontraktacja przebiega bardzo sprawnie. - Wcześniej niż w poprzednich latach przedstawiliśmy plantatorom projekt umów zawierający finansowe i organizacyjne konkrety współpracy – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes zarządu Pepees. - To nowy i stały w przyszłości element budowania relacji naszego przedsiębiorstwa z dostawcami surowca.


Łomżyński Pepees to krajowy lider produkcji skrobi ziemniaczanej i jej coraz bardziej skomplikowanych przetworów używanych w wielu dziedzinach przemysłu (przede wszystkim w spożywczym, ale także np. farmaceutycznym czy kosmetycznym). Zgodnie z kwotami przyznanymi Polsce i poszczególnym krajowym przedsiębiorstwom przez Unię Europejską, firma może wyprodukować 34,8 tysiąca ton skrobi (25 proc. krajowej kwota). Potrzeba na to 160 – 170 tysięcy ton ziemniaków.
- Zbliżamy się już do tej ilości – informuje Mirosław Pietrusewicz, dyrektor działu kontraktacji i skupu. – Umowy podpisało już blisko 1700 dostawców.
Zainteresowanie współpracą ze strony rolników i to z różnych części kraju jest duże.
- Telefony dzwonią cały czas – przyznaje Mirosław Pietrusewicz.
„Końcówkę” planowanego limitu łomżyńska firma chce jednak przeznaczyć dla gospodarzy z województwa podlaskiego. Najchętniej dla tych, którzy chcieliby podjąć wieloletnią współpracę.
- Bo dzięki temu będzie możliwe stopniowe poprawianie opłacalności dla obu stron – mówi prezes Andrzej Kiełczewski. – A po zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji, będziemy mieli dla naszych partnerów dodatkowe propozycje związane z produkcją skrobi zbożowej.
Poszukiwanie dostawców jak najbliżej „komina” przedsiębiorstwa to także element strategii firmy, która chce stworzyć alternatywę dla rolników chcących lub zmuszonych do zmiany profilu dotychczasowej produkcji.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę