Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pielęgniarki wywalczyły podwyżki – strajk zakończony

Główne zdjęcie
Krystyna Wyszyńska

Trwający od środy rano strajk pielęgniarek i położnych łomżyńskiego szpitala został zakończony. W czwartek po południu komitet strajkowy doszedł do porozumienia z dyrekcją szpitala odnośnie wysokości podwyżek. Siostry otrzymają podwyżki w dwóch etapach. Już od 1 marca ich płaca zasadnicza, tak jak i innych pracowników szpitala, wzrośnie o 200 zł, a od 1 maja o kolejne 270 zł. - Jestem dumna z naszych pielęgniarek i położnych, że potrafiły tak walczyć o swoją godność – mówiła po zakończeniu strajku Krystyna Wyszyńska szefowa komitetu strajkowego.

Czynnie w strajku uczestniczyło ponad 200 pielęgniarek, przy czym strajk nie był odczuwany przez pacjentów. Pielęgniarki normalnie dyżurowały, a po zakończonej pracy zamiast wracać do domów spotykały się w sali drugim pietrze budynku. Kilkadziesiąt z nich tu spędziło także noc z środy na czwartek.
Wczoraj komitet strajkowy dwukrotnie rozmawiał z dyrektorem szpitala Marianem Jaszewski, który proponował im 200 zł podwyżki od 1 marca i kolejne co najmniej 200 zł od 1 maja. Siostry tę propozycje wówczas odrzuciły i zażądały od 1 maja 600 zł podwyżki. Dziś rano dyrektor zaproponował aby płace pielęgniarek i położnych od 1 maja wzrosły o 260 zł. Komitet strajkowy po zebraniu ze wszystkimi strajkującymi pielęgniarkami zażądał 270 zł i na to przystał dyrektor.
Krystyna Wyszyńska podkreśla, że w podpisanym porozumieniu pielęgniarki zagwarantowały sobie możliwość  powrotu do negocjacji o wzroście płac w maju. Ma to zależeć od wysokości nowego kontraktu szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia, bo ten obecny kończy się w kwietniu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę