Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Kto o dotacje nie wystąpi jej nie dostanie!

Choć jak twierdzą samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych o unijne wsparcie coraz trudniej, to jak przekonuje Sławomir Szulc kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Łomży warto się o takie dotacje starać, bo tylko tak można je dostać. W środę w łomżyńskim starostwie odbyło się kolejne spotkanie z projektodawcami Europejskiego Funduszu Społecznego z całego regionu. Głównym założeniem tej inicjatywy jest umożliwienie beneficjentom dyskusji na temat wdrażania projektów, finansowanych z EFS i promowanie dobrych praktyk w zakresie przygotowania i wdrażania takich projektów.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele urzędów pracy, jednostek pomocy społecznej i organizacji społecznych – czyli ci, którzy mogą korzystać ze wsparcia środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego. Potencjalni beneficjenci mówili przede wszystkim o tym, że pozyskanie unijnego wsparcia jest coraz trudniejsze, bo przygotowanie wniosków wymaga większego zaangażowania – także finansowego, a kryteria oceny, którym poddawane są wnioski często są niejednoznaczne, co sprawia że nawet takie same wnioski są różnie oceniane.
Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki apelował nawet o to aby jak najwięcej „naszych” specjalistów zgłaszało się do panelu ekspertów oceniających wnioski. W myśl powiedzenia bliższa ciału koszula... może okazać się bowiem, że ekspert mając przed sobą dwa identyczne wnioski jednemu z nich da 10 punktów, a drugiemu tylko 5, co może przesądzić o tym czy projekt dostanie wsparcie.
Sławomir Szulc z RO EFS w Łomży podkreślał, że taki swoisty lobbing na pewno jest cenny, ale kluczem do sukcesu są tylko dobrze napisane wnioski.
- Takie spotkania są także po to aby nauczyć sie współdziałać. To może być także swoista giełda podczas której można znaleźć partnera z którym łatwiej będzie przygotować dobry wniosek i pozyskać dofinansowanie  - mówił.
Podczas spotkania  Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Łomży ogłosił także konkurs na „Ambasadora wizerunku sieci RO EFS”. Nagrodą tą mają być honorowani najlepsi projektodawcy EFS z regionu.     
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę