Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Siostry strajkują, pacjenci są bezpieczni...

Około 70 pielęgniarek i położnych z łomżyńskiego szpitala zebrało się w sali nr 212 na drugim pietrze głównego budynku. To przede wszystkim siostry, które rano zakończyły nocny dyżur. Zamiast iść do domów rozpoczęły strajk okupacyjny. Strajkujące siostry domagają się wzrostu wynagrodzeń o około 800 zł brutto Szefowa strajkujących pielęgniarek Krystyna Wyszyńska podkreśla, że strajk nie uderza w pacjentów szpitala. - Pacjenci są bezpieczni. Pracujemy zgodnie z grafikiem dyżurów – mówi Wyszyńska.

Strajkujące pielęgniarki podkreślają, że podwyżek domagają się już od dwóch lata i dopiero teraz, gdy po raz kolejny nie zostały zrealizowane obietnice podwyżek, zdecydowały się zastrajkować.  Twierdzą, że skoro w ubiegłym roku znalazły się pieniądze na podwyżki dla lekarzy teraz powinny znaleźć się także na podwyżki dla pielęgniarek.
Siostry podkreślają, że nie chodzi im o to, że lekarze za dużo zarabiają, ale o to, że one zarabiają zdecydowanie za mało. Mówią, że pielęgniarka z 20-letnim stażem pracy w szpitalu zarabia poniżej 1500 zł.  
Wczoraj dyrektor szpitala Marian Jaszewski zaproponował, aby pensje pielęgniarek i położnych od 1 marca wzrosły o 200 zł, a od 1 maja o kolejne co najmniej 200 zł. Strajkujące siostry chcą, aby podwyżka majowa wyniosła 600 – 700 zł.
Zapowiadają, że akcję będą prowadziły do skutku. Nie wykluczają też możliwości zaostrzenia formy protestu.   
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę