Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Strajk okupacyjny w szpitalu

Zgodnie z zapowiedziami o godzinie 7.00 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży rozpoczął się strajk okupacyjny. Zorganizował go Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Schodzące z nocnych dyżurów siostry zamiast iść do domów zbierają się w pomieszczeniu na drugim pietrze szpitala. W ten sposób pielęgniarki domagają się podwyżek. Chcą aby ich pensje wzrosły o 800 zł. Siostry podkreślają, że jeśli rozpoczęta dziś forma strajku nie przyniesie oczekiwanych rezultatów rozpoczną także głodówkę.

Przypomnijmy pielęgniarki z Łomży podwyżek domagają się od dwóch lat, ale dotychczas podwyżek nie dostały. Ostatnio za strajkiem pisemnie opowiedziało się blisko 400 z 500 zatrudnionych tu pielęgniarek.
Siostry nie godzą się na zaproponowane przez dyrektora podwyżki po 200 zł brutto dla wszystkich pracowników szpitala. Podkreślają, że są dyskryminowane, bo lekarze w ubiegłym roku wywalczyli sobie podwyżki rzędu 800 zł. Pielęgniarki wówczas na prośbę dyrekcji od strajku odstąpiły, a teraz takie same podwyżki mieliby otrzymać i lekarze i pielęgniarki.

Dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, że w obecnej sytuacji szpitala nie stać na spełnienie żądań pielęgniarek. Według niego 800 zł brutto podwyżki dla pielęgniarek i położnych kosztowałoby szpital 5 milionów złotych. Jak porównuje, na leki szpital wydaje w ciągu roku 6 milionów złotych. Deklaruje również, że jeżeli strajk oznacza, że szpital otrzyma dodatkowe pieniądze - to go w pełni popiera.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę