Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Kiszkiel będzie kuratorem, Rybicki odpadł w przedbiegach

Nowym kuratorem oświaty został został Jerzy Kiszkiel – dotychczasowy dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Kandydat z Łomży Czesław Rybicki nawet nie został dopuszczony do przedstawienia komisji konkursowej swojego pomysłu na oświatę. Odpadł już na wstępnie, bo – zdaniem komisji - spełnił wszystkich wymogów formalnych stawianych kandydatom.

Jerzy Kiszkiel wskazywany był jako faworyt tego wyścigu od samego początku. Ma 50 lat, z wykształcenia jest historykiem, a politycznie działaczem Platformy Obywatelskiej. Jak poinformowała Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego wojewoda powoła go na stanowisko Podlaskiego Kuratora Oświaty niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnej opinii z Ministerstwa Edukacji Narodowej (wojewoda powołuje kuratora w porozumieniu z Ministrem Edukacji Narodowej) i informacji z Ministerstwa Finansów, czy kandydat na stanowisko kuratora w przeszłości nie złamał dyscypliny finansów publicznych.

Przypomnijmy, że w konkursie na nowego kuratora, wraz z Rybickim, startowało czworo kandydatów.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę