Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wieża ciśnień znowu ożyje?

Główne zdjęcie
Wieża ciśnień widziana jest niemal z każdego zakątka Łomży.

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Łomży ma szansę stać się jedną z najciekawszych atrakcji miasta. Mowa o wieży ciśnień. Jeden z łomżyńskich biznesmenów chce w niej urządzić kawiarnię z obrotową podłogą, restaurację, a nawet hotel na około 45 miejsc.

Łomżyńska wieża ciśnień nie jest wcale taka stara jakby mogło się wydawać. Oddano ją do użytku w 1954 roku. Początkowo spełniała swoje zadanie, czyli zapewniała odpowiednie ciśnienie w kranach domów mieszkańców Łomży. Później gdy utworzono województwo łomżyńskie, a miasto dynamicznie zaczęło się rozrastać konieczne były zmiany systemu zaopatrywania w wodę, a efektem tego było także wyłącznie wieży ciśnień z użytku.
Teraz ponownie pojawiła się szansa, że wieża ożyje i będzie piękna jak nigdy dotąd. Biznesmen, który właśnie wystąpił do władz miasta o sprzedaż mu działki z wieżą, chce ją przebudować na atrakcję turystyczną. Pomiędzy żelbetonowymi filarami wieży powstać miaoyby kilka przesklepień, a na nich kawiarnia z obrotową podłogą, restauracja, a nawet pokoje hotelowe. Projekt zakłada także budowę dodatkowych schodów i dwóch wind, które na górę wwoziłyby ciekawych widoków łomżan i turystów. Biznesmen inwestycję szacuje na około 4 mln zł. Chce ją zrealizować przy udziale funduszy z Unii Europejskiej. Zgodnie z jego wyliczeniami w zmodernizowanej wieży pracę mogłoby znaleźć nawet 15 osób.     
Wniosek przedsiębiorczego mieszkańca Łomży trafiła, do radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej. Dodajmy, że tu trafił też jeszcze jeden wniosek odnośnie wykorzystania wieży. Jedna z Warszawskich firmy chce na wieży zbudować system anten telefonii GSM.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę