środa, 16 października 2019 napisz DONOS@

Płoną trawy

Coraz więcej pracy z płonącymi trawami mają strażacy. Płomienie ognia obejmują przede wszystkim nieużytki. Charakterystyczne jest to, że wszystkie pożary spowodowane są podpaleniami. Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy na takie akcje wyjeżdżali czterokrotnie.

Trawę na Fortach w Piątnicy tylko w tym roku podpalano już kilkanaście razy
Trawę na Fortach w Piątnicy tylko w tym roku podpalano już kilkanaście razy
Strażacy proszą o rozwagę i przypominają, że wypalanie traw jest niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi i niektórych obiektów budowlanych. Wypalanie traw często kończy się niekontrolowanym rozprzestrzenianiem ognia. Chociaż po zimie gleba jest wilgotna, to wyschnięte trawy w połączeniu ze zmiennymi wiatrami powodują, że ogień dociera nieraz, wbrew intencjom podpalaczy, do zabudowań gospodarskich i obszarów leśnych. Corocznie w Polsce w trakcie takich pożarów ginie od kilku do kilkunastu osób. Gęsty dym ścielący się na drogach ogranicza widoczność, stając się przyczyną kolizji i wypadków samochodowych. Wszystko to prowadzi do wielu strat materialnych, a także osobistych tragedii.
Tylko w 2007 r. na terenie województwa podlaskiego interwencja straży pożarnej była konieczna w blisko 700 takich przypadkach. Pamiętać należy, że siły i środki straży pożarnej uczestniczące w gaszeniu pożarów traw mogą być w tym samym momencie bardziej potrzebne w innym miejscu.
Strażacy przypominają też, że wypalanie traw jest prawnie zabronione. Złamanie tego zakazu zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę