Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Więcej tirów pojedzie przez Łomżę

Dziś zmieniają się godziny nocnego zakazu dla jazdy ciężarówek przez Łomżę. Dotychczas samochody o masie powyżej 10 ton nie mogły przejeżdżać ulicami miasta od godziny 22.00 do 6.00. Teraz zakaz ten prezydent skrócił o trzy godziny. Tiry ulicami miasta nie przejadą od 24.00 do 5.00.

Przypomnijmy zakaz nocnej jazdy ciężarówek przez miasto prezydent Jerzy Brzeziński ustanowił w listopadzie ubiegłego roku. Co prawda ówczesny wojewoda podlaski kazał znaki zabrać, ale po odwołaniu się prezydenta do ministerstwa transportu sprawa ucichła a znaki zakazu pozostały.
Od samego początku usunięcia zakazu nocnej jazdy ciężarówek przez miasto domagają się przewoźnicy. Jak argumentują przez taki zakaz ponoszą większe koszty prowadzenia działalności, bo aby minąć Łomżę na drodze choćby z Warszawy do Grajewa ich samochody muszą  nadrabiać około 30 km.
Tymczasem przeciwko tirom jeżdżącym pod oknami domów coraz częściej i głośniej protestują  mieszkańcy Łomży. Ci których domy znajdują się tuż przy ulicy Wojska Polskiego – ulicy po której jeździ najwięcej dużych ciężarówek -  zapowiadają, że po Wielkanocy, w ramach protestu może dojść do blokady ulicy.      

Dodajmy, że zakaz dotyczy tylko pojazdów przejeżdżających przez Łomżę tranzytem. Pojazdy poruszające się w ruchu lokalnym, czyli do Łomży i z Łomży oraz pojazdy zarejestrowane na terenie powiatu łomżyńskiego mogą przez miasto jeździć cały czas także nocą.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę