Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Autobusy PKS-u znowu staną?

Główne zdjęcie
Jacek Karwowski wykłada podpisy pracowników PKS Łomża w obronie zarządcy

Jeżeli wojewoda odwoła zarządcę PPKS-u Adama Wykowskiego podejmiemy wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji – mówią związkowcy z łomżyńskiego PKS-u. Według ich informacji wojewoda chce na nowego zarządce powołać Macieja Głaza z PO. O takiej roszadzie związkowców z tej firmy miał powiadomić sam wojewoda Maciej Żywno.

prawie 200 podpisów w obronie zarządcy
prawie 200 podpisów w obronie zarządcy
Ostatnim razem gdy już były wojewoda podlaski chciał odwołać z funkcji zarządcy Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży Adama Wykowskiego w zakładzie natychmiast rozpoczął się strajk okupacyjny. 22 listopada z baz przedsiębiorstwa w Łomży, Kolnie i Grajewie nie wyjechały autobusy do czasu, aż ówczesny wojewoda Bohdan Paszkowski, nie cofnął swojej decyzji o odwołaniu Wykowskiego. Teraz pracownicy grożą, że może być podobnie...
- Apelujemy do wojewody o roztropność i rozwagę w podejmowaniu decyzji – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej  Jacek Karwowski z Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność 80”
Związkowcy podkreślają, że nie chcą aby firmą, która i tak za dwa trzy miesiące zostanie przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa kierował Maciej Głaz. Obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomży z ramienia PO, a także kandydat tej partii  na posła w październikowych wyborach parlamentarnych, i kandydat PO na prezydenta Łomży zdaniem związkowców z łomżyńskiego PKS-u nie ma ani kompetencji ani doświadczenia do zarządzania taką firmą.
- Rozumiemy, że to stanowisko to łakomy kąsek dla kogoś kto przegrał wybory parlamentarne i teraz chce sobie wyrównać straty – mówili związkowcy podkreślając, że zarządca PKS-u w Łomży miesięcznie dostaje jakieś 10 tys zł netto.  
„Wykowskiego będziemy bronić do końca” – zapowiadają pracownicy PPKS-u w Łomży. Co prawda sam Adam Wykowski został powołany z politycznego nadania – jeszcze Prawa i Sprawiedliwości, ale szybko wkupił się – i to dosłownie - w łaski załogi.
- Otrzymaliśmy po raz pierwszy od 7 lat podwyżki – po 60 groszy na godzinę – mówią zgodnie kierowcy.  -  Wyrównał „poszkodowanym” pracownikom nagrody, których byli pozbawieni za poprzedniego zarządy – dodają związkowcy z „Solidarności 80”.
Ich zdaniem Wykowski przede wszystkim dobrze jednak kieruje firmą, która mimo podwyżek i inwestycji w zakup autobusów i tak miniony rok zamknęła na plusie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę