Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Mniej ludzi - mniej pieniędzy.

Ministerstwo Gospodarki nie widzi możliwości nowego podziału funduszy ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Nie będzie więcej pieniędzy dla samorządów ani nowego ich podziału na województwa. To usłyszeli marszałkowie województw od urzędników rządowych. Konwent marszałków dwa dni dyskutował w Białowieży o pozyskiwaniu pieniędzy unijnych. W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ZPORR Polska może uzyskać w trzech najbliższych latach 16 miliardów euro . "Negocjacje zostały zakończone a pieniądze podzielone według zasad określonych dawno" - powiedział stanowczo wiceminister gospodarki Marek Szczepański. "Nie będziemy teraz zabierać jednym a dodawać drugim" - dodał.

Marszałkowie wojewodztw o mniejszym zaludnieniu protestuja przeciwko decydującej roli wskaźnika ludnościowego przy podzale pieniędzy. Straciały takie regiony jak podlaskie czy lubuskie. Ponieważ gminy i stowarzyszenia złożyły bardzo dużo wniosków, marszałkowie zastanawiają się, czy nie zmniejszyc dofinansowania z 75 do 50 procent. Ministerstwo Gospodarki cieszy się, że pieniądze zostaną wykorzystane, ale problemy z ich podziałem zrzuca na samorządy. Te skarżą sie na opieszałość ministerstwa. "Ludzie w gminach przebieraja nogami, żeby budowac drogi i kanalizację a ministerstwo nie wydało jeszcze rozporządzeń wykonawczych." - mówi marszałek świętokrzyski Franciszek Wołodźko. Wiceminister Szczepański obiecał, że do końca sierpnia rozporządzenie będzie gotowe. Te problemy marszałkowie przekazali premierowi Markowi Belce, który odwiedził odbywający się w Białowieży Konwent Marszałków. Marek Belka odwiedzi jeszcze strażnicę graniczną w Narewce, polsko-białoruskie przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej, a w meczecie w Bohonikach spotka się z przedstawicielami tamtejszej gminy wyznaniowej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę