Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc na podstawie www.tvp.pl

Burza na szczycie władzy wojewódzkiej

Główne zdjęcie
marszałek Jarosław Dworzański

Czy sport i rekreacja może zaważyć na losie władzy w sejmiku wojewódzkim? Coraz więcej wskazuje na to, że sejmikowa koalicja PO-PSL ma poważne kłopoty z trwaniem. Dziś Polskie Stronnictwo Ludowe grozi zerwaniem koalicji. Pretekstem jest nowy podział kompetencji w zarządzie województwa.

W zarządzie województwa jest dwóch ludzi z PO, dwóch z PSL-u, jeden z Prawicy Podlasia. W głosowaniach na nowo podzielili się kompetencjami. PSL-owi przypadło prawie to samo, co poprzednio. Jak mówi Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego – Sprawy związane z rolnictwem bliższe są Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i w tym kierunku idzie tutaj rozumowanie.

Jednak PSL twierdzi, że zgodnie z umową koalicyjną miał dostać nadzór także nad sportem i rekreacją. Dziedziny te miały przypaść ludowcowi Mieczysławowi Baszko, który jest sportowcem z wykształcenia.

Nie ma zgody, a PSL grozi zerwaniem koalicji. Przypomina, że do końca kwietnia zarząd województwa z marszałkiem na czele musi dostać absolutorium od radnych sejmiku. Bez głosów ludowców Platforma może stracić władzę.

Po nowym podziale kompetencji marszałek Jarosław Dworzański przejął od wicemarszałka Bogusława Dębskiego nadzór nad siedmiuset milionami euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. Koalicja PO PSL w sejmiku powstała półtora miesiąca temu.

źródło: Obiektyw

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę