Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Gminy zapłacą za przedszkolaków?

Miasto chce od okolicznych samorządów pieniędzy za przedszkolaki, które uczęszczają do miejskich placówek. Z wyliczeń ratusza wynika, że na koniec 2007 roku do podległych samorządowi miasta przedszkoli uczęszczało 81 dzieci z innych gmin.

Najwięcej - ¾ z nich mieszka na terenie gminy wiejskiej Łomża, ale są to także dzieci z Piątnicy (9), Nowogrodu (5), Małego Płocka i Śniadowa (3), a także 1 z gminy Zbójna.
- Ze szczegółowo skalkulowanych kosztów wynika, że w 2008 roku (przy obecnej liczbie dzieci) miesięczne utrzymanie przedszkolaków z Gminy Łomża wyniesie 23667 zł, zaś z Gminy Piątnica 2903 zł – podaje Łukasz Czech.
Czech podkreśla, że zgodnie z ustawą o systemie oświaty, edukacja przedszkolna jest zadaniem własnym gmin, na które nie otrzymują one pieniędzy rządowych. I właśnie dlatego pokrycia tych kosztów domaga się miasto od wiejskich samorządów.
Co innego sądzą wójtowie. W ich opinii, to raczej zemsta miasta za niepowodzenie przy poszerzeniu miasta.
Tymczasem wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński podkreśla, że przedszkolaki z okolicznych wiosek nie będą dyskryminowane w Łomży. Dodaje że polecił dyrektorom miejskich przedszkoli przyjmować je na dotychczasowych zasadach i wierzy w pokojowe rozwiązanie sporu. Jak mówi  Łomża już osiągnęła porozumienie w tej sprawie z gminą Piątnica.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę