Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Będzie blokada Łomży?

Mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Łomży tracą cierpliwość gdy widzą, słyszą i czują coraz więcej tirów jadących w pobliżu ich domów. Ich irytację spotęgowała zapowiedź skrócenia od najbliższego piątku o trzy godziny nocnego zakazu jazdy ciężarówek przez miasto. - Po świętach zablokujemy ulicę - zapowiadano podczas wieczornego spotkania członków nieformalnego Komitetu Społeczno-Protestacyjnego.

Ulica Wojska Polskiego przejeżdżają niemal wszystkie tiry jadące przez Łomżę. To ulica w ciągu krajowej drogi nr 61 przebiegającej od Warszawy, przez Ostrołękę, Łomżę, Grajewo aż na Litwę. Do tego, po zamknięciu dla ruchu ciężarówek Alei Legionów, na ulice tę skierowano także tiry jadące od i w kierunku Ostrowi Mazowieckiej.
- Ściany domów pękają. Ciągle słychać ten przeraźliwy hałas. Nie można wyjechać z posesji – żalili się mieszkańcy posłowi Lechowi Kołakowskiemu. - Teraz nawet szklanki postawione na stole się trzęsą, a jeszcze trzy miesiące temu tego nie było – mówił jeden z właścicieli domów przy ul. Wojska Polskiego.
Mieszkańcy mówili też, że na niewiele zdały się wprowadzane ograniczenia i zakazy nocnej jazdy ciężarówek przez miasto, bo policjanci tych zakazów nie egzekwują.
- Oni jechali jak jadą. Informują się tylko przez CB Radio czy dróżka przez Łomżę jest czysta. Jak  dzwonimy na policję, to nam odpowiadają, że albo coś nam się wydaje, albo że już te samochody z Łomży wyjechały -  opowiadali mieszkańcy.
Poseł Kołakowski zapowiedział interwencję u komendanta miejskiego policji. Niedwuznacznie zachęcał też mieszkańców do podjęcia stanowczych kroków.
- Ja nie mogę wam powiedzieć zablokujcie drogę, ale jest to jedna z uzasadnionych form protestu – mówił poseł.
Wśród członków  Komitetu Społeczno-Protestacyjnego jest radna rady Miasta Bogumiła Olbryś. Jak mówiła, te spotkania są po to aby małymi kroczkami przygotować zablokowanie ruchu na ulicy Wojska Polskiego. Wstępnie przyjęty harmonogram zakłada, że do blokady miałoby dojść po zbliżających się świętach Wielkiej Nocy. Kiedy dokładnie tego na razie nie wiadomo, ale mieszkańcy chcą się do tego dobrze przygotować, by o ich proteście i problemach dowiedział się cały kraj.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę