Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarki szykują się do strajku

Główne zdjęcie
Strajk ostrzegawczy 13.07.2006 (fot. archiwum)

Prawdopodobnie zaraz po niedzieli w łomżyńskim szpitalu rozpocznie się strajk pielęgniarek i położnych. Dziś ukształtował się komitet strajkowy oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Siostry są oburzone wysokością zaproponowanych przez dyrekcję szpitala podwyżek. - 200 złotych brutto to o wiele za mało – mówi Krystyna Wyszyńska przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w łomżyńskim szpitalu. Siostry akcję strajkową chcą rozpocząć jak najszybciej. Chcą także aby ich protest w jak najmniejszym stopniu ugodził w pacjentów.


We wtorek przed południem dyrektor szpitala Marian Jaszewski przedstawił pracownikom szpitala propozycję podwyżek. Zaproponował wszystkim po równo – po 200 zł. brutto. Mówił, że to wszystko na co dziś szpital stać, a na podwyżki pójdą w całości dodatkowe pieniądze, które szpital pozyskał z Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z wynegocjowaną wyższą ceną za tzw. punkt medyczny.
Propozycja dyrektora nie zadowoliła jednak nikogo. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych,  zdecydował się na rozpoczęcie akcji strajkowej. Po południu ukonstytuował się komitet strajkowy.
- Do czynnej akcji protestacyjnej przystąpimy najszybciej jak to jest możliwe – mówi Krystyna Wyszyńska przewodnicząca związku. - My jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala od 2006 roku. Już dość zwlekania – dodaje, podkreślają, że chęć przystąpienia do czynnej akcji strajkowej zadeklarowało 386 pielęgniarek i położnych ze szpitala.
Wyszyńska podkreśla, że zależy im aby na tym proteście w jak najmniejszym stopniu ucierpieli pacjenci, dlatego prawdopodobnie pielęgniarki zdecydują się na okupację szpitala.
- Będziemy normalnie chodzić przy pacjentach, po czym zamiast wracać do domów zostaniemy w szpitalu, aż nam wystarczy na to sił – mówi Wyszyńska.
 
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę