Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Biskupia rocznica

Główne zdjęcie
bp Tadeusz Bronakowski

Przed dwoma laty biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski przyjął sakrę biskupią. Święceń w Katedrze Łomżyńskiej, w obecności 10 innych biskupów i arcybiskupów, setek księży i tysięcy wiernych, dokonał ordynariusz łomżyński bp Stanisław Stefanek. To on namaścił głowę nowego biskupa świętym krzyżmem, a następnie przekazał mu insygnia biskupie- pierścień, mitrę i pastorał.

Bp Tadeusz Bronakowski ma 49 lat. Pochodzi z Augustowa. Na kapłana został wyświęcony 24 lata temu. Pierwszą posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii w Nowogrodzie. Po roku został przeniesiony do pracy w Kurii Diecezjalnej w Łomży. Pracował jako notariusz kurii, sędzia sądu biskupiego, wykładowca zarówno w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży jak i m.in. w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od maja 1991 roku był wicekanclerzem Kurii Diecezjalnej w Łomży, a od 1997 aż do marca 2006 roku dyrektorem Domu Biskupiego.

Biskup Tadeusz Bronakowski, na funkcji biskup pomocniczego diecezji łomżyńskiej zastąpił bp Tadeusza Zawistowskiego, który przeszedł na emeryturę.

zobacz fotorelację ze święceń biskupich

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę