Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miliony dla młodych rolników

43 mln 712 tys. 648 zł – tyle wynosi limit środków finansowych przeznaczonych w 2008 r na dotacje dla młodych rolników z województwa podlaskiego. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła dziś przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Z województwa podlaskiego dotacje w wysokości 50 tys zł. otrzyma max. 874 rolników.

W skali kraju do podziału przeznaczonych jest ponad 554 mln zł. Formularz wniosku o przyznanie pomocy oraz formularze niektórych załączników wraz z instrukcjami ich wypełniania są dostępne na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl. Niestety jak się okazuje zainteresowanie pomocą przekroczyło możliwości serwerów agencji, dzięki czemu pod tym adresem dziś za zwyczaj wyświetlany jest komunikat: „Blad otwarcia serwera lub Z uwagi na duza liczba polaczen prosimy o ponowne wywolanie strony pozniej.”

O dotację może starać się rolnik, który nie ukończył 40 roku życia w dniu składania wniosku, po raz pierwszy rozpoczyna samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, po przejęciu gospodarstwa rolnego i przez okres co najmniej 1 roku od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS, będzie prowadził gospodarstwo rolne przez okres co najmniej 5 lat od dnia wypłaty pomocy; i przedłoży plan rozwoju gospodarstwa rolnego (biznes plan) i w ciągu 5 lat zrealizuje jego założenia, w szczególności zrealizuje inwestycje o wartości odpowiadającej co najmniej 50 % kwoty otrzymanej pomocy.

Przy przyznawaniu dotacji obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy, ale jak informuje ARiMR wnioski złożone tego samego dnia, będą rozpatrywane w kolejności daty rozpoczęcia działalności rolniczej.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę