Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Za nadprodukcję mleka bez kar

W trwającym roku kwotowym 2007/2008 Polscy producenci mleka raczej nie przekroczą dozwolonej ilości produkcji tego surowca wynika z wyliczeń Agencji Rynku Rolnego. Po 10 miesiącach roku kwotowego topień wykorzystania krajowej ilości referencyjnej dla dostawców hurtowych wyniósł ok. 81,76%.

Na podstawie miesięcznych informacji przekazywanych przez podmioty skupujące do dyrektorów oddziałów terenowych ARR wynika, że w okresie od kwietnia 2007 do stycznia 2008 r. skupiono ok. 7,46 mld kg i to o przeliczeniu na na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu. Wobec powyższego stopień wykorzystania krajowej ilości referencyjnej dla dostawców hurtowych po 10 miesiącach roku kwotowego wyniósł ok. 81,76%.

Według prognoz Agencji Rynku Rolnego powyższe wykorzystanie krajowej kwoty mlecznej nie sugeruje jej przekroczenia w trwającym roku kwotowym 2007/2008 – podała w komunikacie Nina Mirgos-Kilanowska rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę