Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Forty w ogniu

Bodajże po raz 13 w tym roku strażacy gasili pożar traw na fortach w Piątnicy. Za każdym razem ogień jest podkładany świadomie przez ludzi. Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest prawnie zabronione na podstawie ustawy o ochronie przyrody. Zabrania ona wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin. Naruszenie tego przepisu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny.


Tylko w 2007 r. na terenie województwa podlaskiego interwencja straży pożarnej była konieczna w blisko 700 przypadkach wypalania traw. Pamiętać należy, że siły i środki straży pożarnej uczestniczące w gaszeniu tego typu pożarów mogą być w tym samym momencie bardziej potrzebne w innym miejscu, być może do ratowania czyjegoś życia.
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę