Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Idzie nawałnica

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed zbliżającą się nawałnicą. Już w sobotę od rana w regionie będzie silnie wiało, ale prawdziwa wichura ma dotrzeć do nas w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas prędkość wiatru w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h, a do tego może padać deszcz, a nawet śnieg. Taka pogoda utrzymać ma się też w niedzielę.

Dyżurny synoptyk Bogumiła Dąbrowska-Sakowicz podaje, że w sobotę w całym regionie prognozowany jest dość silny wiatr zachodni o średniej prędkości 35-50 km/h a w porywach osiągający 70-90 km/h. Ponadto wystąpią opady deszczu, okresami intensywne.
W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę do końca dnia prędkość wiatru wzrośnie do średniej wartości 40-55 km/h, a w porywach może osiągać 80-100 km/h. Wichurze mogą towarzyszyć przelotne opady deszcz ze śniegiem a lokalnie śniegu.

Spodziewane skutki nawałnicy to zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami i utrudnienia komunikacyjne.  

Synoptycy przewidują, że wiatr stopniowo osłabnie dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę