Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Więcej tirów pojedzie przez Łomżę

Za tydzień - od 7 marca – tiry przez miasto będą mogły jeździć o trzy godziny dłużej niż dotychczas. Prezydent Łomży, Jerzy Brzeziński zdecydował o skróceniu czasu w którym nocą przez miasto nie mogą przejeżdżać ciężarówki o masie powyżej 10 ton. W tej chwili ich ruch jest zakazany od 22.00 do 6.00. Od 7 marca zakaz będzie obowiązywał tylko w godzinach od 24.00 do 5.00.

O skróceniu przez prezydenta Łomży czasu „wolnego od tirów na ulicach Łomży” poinformował Maciej Borysewicz doradca wojewody podlaskiego. Jak podkreśla to kompromisowe rozwiązanie jest rezultatem spotkania zorganizowanego przez wojewodę podlaskiego Macieja Żywno z udziałem pana prezydenta  Łomża Jerzego Brzezińskiego oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku i przedstawicieli policji. Borysewicz dodaje, że wojewoda rozumie zarówno postulaty mieszkańców Łomży, którzy skarżą się na uciążliwości związane z dużym ruchem ciężarówek, jak i postulaty przewoźników, którym zależy na płynnym ruchu na trasach wiodących do granicy, stąd jego zaangażowanie w rozwiązanie tego konfliktu. Podczas tego spotkania Maciej Żywno obiecał również wesprzeć łomżyńskich samorządowców w działaniach zmierzających do przyspieszenia budowy obwodnicy miasta.

„Krótszy” zakaz tak jak i dziś będzie dotyczył tylko pojazdów przejeżdżających przez Łomżę tranzytem. Pojazdy poruszające się w ruchu lokalnym, czyli do Łomży i z Łomży oraz pojazdy zarejestrowane na terenie powiatu łomżyńskiego mogą przez miasto jeździć cały czas także nocą.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę