Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Szybki jak Lidl

Główne zdjęcie
2008.02.29 - montaż konstrukcji dachu

Tak szybko w Łomży chyba nie prowadzono żadnej inwestycji. W pierwszych dniach grudnia 2007 na placu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Legionów rozpoczęto prace przygotowawcze w związku z planowaną budową supermarketu. Zapału budowniczych nie ostudziła łagodna zima. Prace trwały niemal bez przerw. Wylano fundamentu, wybudowano ściany, a teraz – w ostatnich dniach lutego - ustawiano także drewnianą konstrukcję dachu.

w miejscu gdzie stanął supermarket był "Bar pod Gruszą" - fot. 2007.12.05
w miejscu gdzie stanął supermarket był "Bar pod Gruszą" - fot. 2007.12.05
Szybkim inwestorem jest Lidl Polska. W tym budynku ma się mieścić pierwszy w Łomży supermarket tej niemieckiej sieci handlowej.   

Prawdopodobnie pośpiech na budowie jest podyktowany sądowym procesem o unieważnienie uchwały scaleniowej Rady Miasta w wyniku której wyodrębniono działkę, którą później – wraz z pozwolenie na budowę supermarketu – kupił Lidl.

Przypomnijmy podjętą w grudniu 2005 roku uchwałę Rady Miasta zaskarżył do sądu jeden z mieszkańców Łomży. Najpierw Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku orzekł, że wszystko jest w porządku. Łomżanin, nie godząc się z takim stwierdzeniem, zaskarżył wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ten w marcu 2007 roku orzekł, że „postępowanie scaleniowe przeprowadzono niezgodnie z prawem” bo władze miasta nie dopełnili wymogów formalnych w związku ze zmianami jakie międzyczasie zaszły w prawie. NSA cofnął sprawę do ponownego rozpatrzenia przez WSA w Białymstoku. W grudniu 2007 roku WSA wydał drugi wyrok, w którym orzekł, że uchwała została podjęta niezgodnie z prawem. Miasto w jej obronie złożyło jeszcze skargę kasacyjną (ponownie) do NSA w Warszawie. Oczekuje się, że sąd jeszcze w marcu wypowie się w czy skargę przyjmie do rozpatrzenia, czy też ją odrzuci z racji, że raz już w tej sprawie orzekał.  
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę